čtvrtek 4. února 2016

Rok 2016 v luftu aneb nikdy neříkej nikdy

Ještě před půl rokem jsem tvrdila, že JÁ bych holkám Bárbínu nikdy nekoupila. Kazí to sebeobraz, sebevědomí, je to strašlivě sexistická hračka a veškerý merchandise holčičky přesvědčuje o tom, že když budete růžová pipina s blonďatým mozkem, co si najde zazobanýho nabíječe, budete se mít žůžově.
A proto je od úterka doma.
Madlence totiž v pondělí píchali ucho a bolestný prostě bylo třeba. Tuhle si vybrala sama a aby toho nebylo málo, dneska ji na ORL čeká kontrola a když to zvládne, i druhá... Bárbína.

A tak nějak podobně je to s mými běžeckými plány na letošní rok. Všichni kamarádi už ty své zveřejnili a já začínám vypadat jako tajemnej hrad v Karpatech, kterej si pronajala Hanička Zagorová. Jenže tak to vůbec není. A proč to tak není, hned vysvětlím. Ono se totiž blbě hlásí, kam se chystáte, když to sami pořádně nevíte.
Pokud si matně vybavuje, v gymnaziální matematice se bralo cosi, co se jmenovalo výroková logika. Bylo to takový to: když toto, pak toto; toto a zároveň tamto; toto anebo toto... už si vzpomínáte? Tak. A téměř celý můj letošní rok vypadá jako vystřižený z hodiny výrokový logiky.
Jistá je zatím jen Brdská. Letos jsou ambice a plány v zásadě stejný jako vloni - pod pět hodin, a tentokrát přidám anebo alespoň zlepšit čas z loňska a hlavně se poučit z vlastní blbosti.
A pak už je to všechno v luftu.

V květnu je ŠUTR. 
Když bych šla na Šutr, řešila bych, jestli tři nebo čtyři kola. Tři jsem si ověřila, že jsou v mých silách, čtyři by byly výzva. Ale čtyřikrát dokola? není to už trochu křečkoidní? Navíc v limitu, který bych nejspíš nemusela stihnout?

Protože jsem před časem psala, že na Silvu nechci, přihlásila jsem se na Silvu.

Ta je v červnu. Když pojedu na Silvu, nepůjdu na Šutr. Když půjdu na Šutr, nepojedu na Silvu.

Někdy v téhle době bude taky Okolo vlasti. Dušanův půlmaraton, společenská akce, setkání s kamarády. 

Snad se to nebude překrývat.

K narozeninám jsem dostala bianco šek na běžecký víkend, kdy se T. postará o děti a já si můžu běžet kam chci. Myslela jsem, že ho využiju na výlet do Novohradských hor, to by ale kamarád Pavel nesměl přijít s Duškovskou nabídkou kvalitního sexu.
A jsou prostě nabídky, které nelze odmítnout (přestože jsem se nechala několikrát slyšet, že o tuhle masovku fakt nestojím a nemám ji v plánu). Jenže zájem o Sedmičku je tak velký, že tři dny po spuštění registrací, kdy návrh padl, byla všechna startovní čísla pryč. Takže pokud bude startovní číslo, budou Beskydy a tím pádem nebude Silva a bude Šutr.

Pokud budou Beskydy, nebude Baroko.
Což mě mrzí, protože je to v zásadě jediný referenční závod, který mám, kde se nemění trať, a kde jsem už víc než jednou byla. A hlavně se mi tam opravdu moc líbí. Když ale nebudou Beskydy, bude Baroko.

Zbytek roku už záleží na silách fyzických a psychických, mých i mých nejbližších.
Lákal by mě Pražský maraton a samozřejmě Strom ultra, protože by byla věčná škoda, kdyby se tak krásná akce neujala.

No a na konci roku číhá Čihák.
Proč zrovna tenhle podnik? Kromě toho, že je to logisticky nejsnáze dostupná stovka, je to i kvalifikační závod na další závody, na který bych se ráda v roce, který bude zakončený pro mě magickou sedmičkou podívala. Tak proto. I když už teď se mi posvátnou bázní třesou kolena.

Suma sumárum je toho poměrně málo, nic není vyloženě šílený, nic není nijak daleko a všechno to vyžaduje akorát to, abych běhala o trochu dál a o trochu výš. Tak snad to se mnou a tím mým časově a finančně nenáročným koníčkem doma další rok vydrží.

14 komentářů:

 1. :).. kdyz bude nejhur... slovy lekare.."Ja ti neco predepisu, tobe se ulevi.. a tvoji rodine taky":)..
  Drzim palce! Silenostem a zakonum logiky zdar..
  PS. Tohle us jse skoro na strukturni diagram typu if-then-else..
  MSF! 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za prvé nevím, co to je a za druhé mě uráží, pane! :-D

   Vymazat
 2. To bych chtělo nějaký diagram. :))

  OdpovědětVymazat
 3. Přiznám se, že ke konci už jsem se v těch jednotlivých podmínkách tak trochu ztrácel, ale pochopil jsem, že všech 8 (?) závodů od dubna do září nepoběžíš :-) Ale dalo by se to ... třeba by se dalo pojmout některé tréninkově, ne? ;-) tb

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neblázni, zas tak složitý to není - a osm jich není ani náhodou :-D od dubna do září jsou čtyři :-)

   Vymazat
 4. Tak takhle jsem loni úspěšně prošvihla několik závodů. Než se vyjasnily rodinné možnosti a aktuální fyzické předpoklady, bylo vyprodáno. Jo ... už to není co bývalo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) věřím ve velké množství těch, co budou projíždět krajinou a toužit po pomstě za smrt ženy, kterou milovali... budou to totiž ODPADLÍCI (a budou před startem hromadně prodávat čísla ;-)

   Vymazat
 5. já myslim, že to zvládneš fšechno :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak držím palce ať to vyjde, však s novým jménem ... to půjde skoro samo, teď už jenom stačí lehce potrénovat :)
  Mm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Piánko, lehce, nic dramatickýho... jasně :-) Díky!

   Vymazat
 7. Já dělal matiku 3 sedm krát a stejně tolik mi vychází že se můžeme letos potkat na startu. To je ovšem jen teorie mojí špatné matematiky :-) Realita s Barbínami je ale prozaičtější. Náš blonďatý andílek jich v deseti letech 7 + 1 Kena odložila do krabice a odpočívají tam dodnes :-) Ať tvoje skore závodů je tedy radostnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že nejen na startu, ale i v průběhu a hlavně v cíli, že to číslo vyjde a že to nějak vybojujeme ;-)

   Vymazat

Omlouvám se za kontrolu, ale nějak se mi nepříjemně rozmnožil spam. Díky!